Майстерні ремесел

Центр ремесел «Дунстан» має власну теслярну майстерню та різноманітні локації для проведення майстер-класів з народних ремесел та середньовічної кулінарії.

Одночасно на території «Дунстану» можливо проводити до 16 майстер-класів (теслярство, гончарство, ковальство, плетіння, валяння тощо). З деякими майстрами, які проводять майстер-класи,  можна ознайомитися у розділі – «Каталог майстрів»

Майстер-клас з теслярства (виготовлення меча та щита з деревини)

Будь-який хлопчик мріє відчути себе лицарем Середньовіччя. На майстер-класі з теслярства діти навчяться створювати справжні барвисті мечі та щити, щоб на вашому святі з'явилися ефектні атрибути для захоплюючої гри або квесту.

Майстер-клас абсолютно безпечний і доступний навіть для малюків. Під керівництвом досвідченого майстра з роботою впорається будь-яка дитина. Для проведення майстер-класу вам знадобляться заготовки та аксесуари, які можна замовити у вигляді ремісничого набору.

Майстер-клас з виготовлення середньовічних ювелірних прикрас

З давних давен люди виготовляли ювелірні прикраси не лише з золота та срібла, але й з міді, дерев’яних бусинок, каміння тощо. Зокрема археологи й зараз постійно знаходять старовинні заколки для плащів ручної роботи. За допомогою звичайних інструментів (маленький молоток, наждак, плоскогубці), які є чи в будь-якій хаті, можна виготовити закладки для книжок, підвісні різноманітні кулончики, гарні браслети та багато іншого. В майстер-класі можуть приймати участь діти від 5-ти років.

Гончарний майстер-клас

Майстер-клас гончарства - це найкращий спосіб відволіктися від проблем, буденності, рутини і щоденної гонитви за результатами.

На нашому майстер-класі гончарства учасники познайомляться з основами гончарного майстерності та освоять техніку розпису і декорування глиняних виробів. Творчі заняття підходять для людей різного віку, досвіду та вмінь.

Майстер-класи з валяння

Валяння - екологічна техніка фелтінга заснована на звалюванні натуральної вовни в полотно, або ж різні об'ємні фігурки.

На майстер-класі учасники дізнаються про особливості цієї дивовижної техніки (техніка валяння, створення об'ємних елементів з вовни, образу й рельєфу, додаткові аксесуари, методи скріплення елементів тощо).

Майстер-клас з виготовлення імбирного печива «Родинний герб»

Імбирне печиво дуже часто ще називають різдвяним, адже саме в цей період року його найчастіше готують і подають на стіл. До того ж, це ще й прекрасна прикраса для зимових свят, адже імбирні пряники з різнобарвною глазур'ю, присипкою і солодкими прикрасами - це справжній шедевр кулінарного мистецтва, який послужить декоративною прикрасою.

Вигляд традиційного британського печива, зазвичай, має форму пряникового чоловічка. Перших пряникових чоловічків приписують Королеві Єлизаветі І, яка ніби то, подавала їх іноземним гостям, в ролі статуеток.

Майстер-клас з виговлення піцци в Помпейській печі

Піца - одна з найпопулярніших страв у світі. Майстер-клас дає можливість дізнатися про історію цього чудового блюда, про дивовижні факти, пов'язані з ним, а також власноруч приготувати піцу в Помпейській печі на справжніх дровах.
Учасники роблять заготовки з тіста, і, перетворюючи їх в основу майбутнього кулінарного шедевра, змащують особливим томатним соусом. Далі - начинка на вибір, трохи оливкового масла- піца відправляється на кілька хвилин в розпечену піч. Дійство проходить під керівництвом досвідченого фахівця.

Майстер-клас з виготовлення браслету-чоток в техніці макраме

Макраме -техніка вузликового плетіння відома ще з давніх-давен. За деякими даними в Європу макраме прийшло в VIII-IX століттях зі Сходу. Отримувані візерунки відрізняються не тільки красою, але й міцністю. На майстер-класі ви навчитеся створювати авторські, різноманітні, зручні та оригінальні аксесуари для жінок і чоловіків та прикраси інтер'єру в техніці макраме.

Майстер-клас з пошиття середньовічної сумки-торбини

Багато тисячоліть тому пошиття виробів щоденного вжитку було самим розповсюдженим ремеслом серед жінок. Шили все в ручну. Адже машинок тоді не було. Ткали полотно і виготовляли одяг, сумки і хатній текстиль. Сумки в давнину були самі примітивні у вигляді сучасної торбини. Носили їх на плечі.

Верхню частину сумки обв’язували мотузкою, яку і використовували як ремінь.. Сумка слугувала вірну службу для мандрівників. Була вірним товаришем для походу на ярмарок. Для пошиття такої сумки нам потрібно: полотно, нитка, голка і стрічка або шнур. Уже за годину кожен зможе створити власноруч таку святкову сумку-торбину на затяжці. Вона буде слугувати вам правдою і силою. І в необхідні хвилини вашого життя – завжди буде поруч.

Майстер-клас ``Пошиття середньовічної ляльки``

У давнину майже в кожній родині жінки пряли, ткали, в'язали, шили і вишивали. Це вміння шити ляльки та наряди передавалося поколіннями.

На майстер-класі ви зробите свою першу ляльку, що може стати початком вашого шляху у захоплюючому світі рукоділля. Для цього бажано додатково придбати ремісничий набір з матеріалів та інструментів, у розділі «Ярмарок» нашого сайту.

Майстер-клас виготовлення кулона з вишивкою у середньовічному стилі

Майстер- клас цікавий як для досвідчених майстринь, так і для тих, хто тільки починає робити перші кроки в вишивці та пошитті. Буде детально показано процес вишивки , в якому застосовані прийоми об'ємної техніки вишивання. Також, продемонстровано виготовлення основи кулону, оздоблення його елементами з дерева і металу, кріплення шнура і кінцева збірка всього кулону.

Об'ємна вишивка знаходиться зараз на піку популярності. Вироби з елементами виконаними в цій техніці, виглядають дуже ефектно і привертають увагу оточуючих. В результаті ви отримаєте ексклюзивний аксесуар зроблений своїми руками.

Майстер-клас з в‘язання гачком

Походження техніки в'язання гачком, як і інших різновидів рукоділля, губиться в глибині століть. Ця техніка набула широкого поширення в Європі, особливо в Ірландії. Старовинне шотландське назва в’язання гачком - «в'язання пастуха». Це одна з найбільш доступних, що не потребує особливих навичок різновидів рукоділля, дня якої потрібні тільки гачок і деяка кількість пряжі. Оволодівши основними прийомами в'язання гачком можна створити велику кількість дивовижних візерунків.

Майстер-клас з виготовлення прикрас способом середньовічної сутажної вишивки та з натурального каміння

З 14-го століття з Франції до нас прийшла сутажна вишивка. Але подібні елементи зустрічалися також і в слов'янській культурі.

Таку техніку вишивки вважають королівської, тому, що її застосовували для прикраси одягу, створення всіляких елементів і різноманітного декору в біжутерії та ювелірних виробів важливих і дуже знатних осіб. Будь-який бажаючий, вивчивши кілька уроків з докладним описом майстер-класу по сутажній техніці, зможе своїми руками створювати різні прикраси і декор для одягу або застосовувати як біжутерію.

Запрошуємо відвідати майстер-класи в Центрі ремесел Дунстан, замовивши групову Програму відпочинку.

А на сторінці «Ярмарок» нашого сайту –  придбати ремісничі набори  для участі у майстер-класі або ексклюзивні вироби.

галерея

Яскраві моменти у Дунстана

Ми відтворюємо середньовічні ремесла, ігри, лицарські поєдинки. Беріть участь особисто або просто насолоджуйтесь видовищем!