Центр ремесел «Дунстан»
Парк середньовічних розваг
На території Центру ремесел Дунстан функціонує Парк середньовічних розваг, який пропонує велику кількість атракціонів та середньовічних ігор для поціновувачів активного командного сімейного та корпоративного відпочинку.
Особливою популярністю атракції Парку користуються під час проведення Програм відпочинку, щорічних Фестивалів ремесел та історичних реконструкцій.
Саме тут незалежно від віку наші відвідувачі можуть по повній програмі розважитись і відчути себе відважним лицарем, походити на ходулях, погойдатися на гойдалках, відвідати унікальні атракціони “Лицарський приціл” та “Середньовічний лабіринт”, а ще влаштувати бій мішками на колоді – головне тримати рівновагу… Погодьтесь, дуже цікаво та незвичайно!
Перегони на ходулях
Перегони на ходулях відомі з глибокої давнини в сфері розваг, як засіб для сполучення в межах та між населеними пунктами, в якості інструменту, що дозволяє виконувати певні види робіт, для змагань, а також як хобі та відпочинкова активність. Дітей з 5-річного віку вчили на них ходити. Ходулі для дітей використовують як розвиваючу іграшку-навичку для підтримання життєвих сил, оздоровлення та активного відпочинку.
Змагання у стрільбі з лука
Це захоплива вправа, що полягає у вмінні влучно стріляти з лука у ціль стрілами з певної відстані. Виникла з незапам’ятних часів та використовувалася для полювання і бойових дій. Ви отримаєте справжню насолоду, спробувавши себе у якості лучника та прицільно влучити у величезні мішені із спресованої соломи, які встановлені на нашому стрільбищі. Розвиває увагу, снагу, витривалість, цілеспрямованість, інтуїцію, психічну стійкість, інтеграцію розуму, дихання та тіла, інстинкти, рухову та м’язову пам’ять.
Залізні коні
«Залізні коні» – вкрай весела, захоплива та активна забава, яка значно безпечніше ніж поїздка на звичайних конях. Легко піднімає дух та робить настрій «драйвовим». Як розвага може використовуватися для одного учасника, для учасників в парі ("вершник" разом з тим, хто вкладає силу та направляє рух «коня»), а також для командних естафет і змагань. Рівень складності може визначатися ступенем твердості поверхні під «конем» (наприклад, земля, трава, асфальт), її нерівністю, довжиною шляху, наявністю фізичних перешкод, між якими потрібно маневрувати.
Бій мішками на колоді
Це весела древня народна забава для підняття настрою, яка розрахована на двох людей. Вони стають на колоду з двох сторін і, наближаючись один до одного, намагаються своїм мішком, який наповнений соломою, збити суперника з колоди. Забороняється торкатися суперника будь-якими частинами тілу або предметами. Хто перший зійде – той програв. Розвиває бойовий дух та внутрішні інстинкти, спритність та швидкість реакції, вміння стійко тримати рівновагу тіла на обмеженій поверхні одночасно з просуванням по колоді.
Середньовічний лабіринт
Це захопливий атракціон для спритних та вправних. Він складається з горизонтальної, підвісної платформи з пастками (отворами) та кулі. Використовуючи тільки держаки, які закріплені з боків платформи, гравець має керувати рухом кулі та влучно провести її з одного кута платформи в інший між отворами так, щоб потрапити тільки в той отвір, що знаходиться на протилежному краю. Руками чіпати кулю заборонено. Атракціон розвиває координацію, точності рухів і здатність концентрувати увагу.
Лицарський приціл
Лицарський приціл є захопливим атракціоном-вправою, коли кожному учаснику дається певна кількість спроб для того, щоб влучно накинути кільця, зроблені з товстої мотузки, на дерев’яні штирі. Ці штирі знаходяться в різних місцях на вертикальній платформі. Виграє той, хто накине найбільшу з можливих кількість кілець. Цей атракціон розвиває влучність, зосередження уваги на цілі, здатність відсторонитися від заважаючи факторів.
Командні лижі
Дуже захопливий, веселий та трендовий атракціон. Команда у кількості декілька чоловік стає на одні лижі. Необхідно пройти на них певну дистанцію від старту до фінішу на час. Перемагає та команда, яка прийде перша за найменший час. Члени команд мають продемонструвати максимальну узгодженість дій, взаємодопомогу та рухатися вперед до останнього. Дає колективний заряд позитивного настрою та згуртовує всіх в один єдиний колектив.
Перетягування канату
Це атракціон, що розвиває єдність, командний дух, синергію, прийняття один одного, здатність бути скоординованими, мірятися силою цілою командою та виробляти загальну стратегію. З різних кінців канату стоять команди. Сумарна вага одного колективу підбирається максимально рівною іншому колективу. Задача колективам - перетягнути суперника на свою сторону до позначки, віддаленої від центру. Виграш зараховується або коли канат перетягується на необхідну відстань, або коли в команді суперника хтось впаде чи сяде.
Катання на покосах
Веселий і одночасно дуже емоційний атракціон. Відбувається змагання, коли люди розділяються на команди. Один представник з кожної команди стає на високий, спресований тюк сіна циліндричної форми. Інші члени стоять поруч напоготові. По команді ті, хто поруч, починають крутити цей тюк як колесо, а той, хто зверху, намагається утриматися та не впасти, перебираючи ногами й зберігаючи рівновагу. Тюк перекатується до певної позначки. Та команда, яка першою її досягне, стає переможцем. Виховує командний дух, командну взаємодію між всіма учасниками команди, які знаходяться на різних позиціях та ролях.
Середньовічні гойдалки
Середньовічні гойдалки на деревах – веселий атракціон для забави або розваги. Вони часто зустрічалися у південних і східних слов'янських народностей і вкрай рідко - у західних. Для молоді гойдалки як форма проведення часу вважалася мало не обов'язковою і сприймалася як спосіб підштовхнути хлопців і дівчат до шлюбу. Дає внутрішній стан легкості, безпосередність, певне відчуття польоту, а також прекрасно розвиває вестибулярний апарат.
Дитячі гойдалки
Емоційна забава для розваги малих дітлахів. Наші гойдалки мають сидіння, які зроблені з дерева, і мають бортики з трьох сторін із захисною перемичкою спереду для зменшення ймовірності випадання маленької дитини. Тому не становлять загрозу здоров'ю дітей. Діти полюбляють на них довго гойдатися, тому що відчувають радість від піднесення та коливання. Гойдання захоплює дух, тренує рівновагу, та стійкість вестибулярного апарату
Батут
Це популярний, веселий, захопливий та позитивно емоціональний атракціон для відпочинку, розваги та проведення дозвілля. Раніше у ескімосів для стрибків натягували шкіру моржів, а в Європі – ковдри для страховки людей, які вистрибують з палаючого приміщення.. Розвиває вестибулярний апарат, орієнтацію в просторі, спритність і координацію. Використовується для поліпшення фізичного і психічного стану, позбавлення від зайвої ваги, приведення м'язів в тонус і створення рельєфного тіла.
Міні-гольф
Це розвиваюча, захоплива гра, в якій окремі учасники або команди змагаються, заганяючи маленький м'ячик в спеціальні лунки ударами ключок в певному порядку, намагаючись пройти відведену дистанцію за мінімальне число ударів. Зародилася в Шотландії і була винайдена пастухами, які за допомогою палиць заганяли камені в кролячі нори. Розвиває координацію рухів, увагу, цілеспрямованість, самоконтроль, стратегічне мислення.
Біг в мішках
Одна з найпростіших і в той же час забавна та емоційна гра. Грати можуть всі - і дорослі, і діти. Гравці поділяються на дві команди з однаковою кількістю учасників. Ті, хто стоїть першими в командах, надягають собі на ноги просторі мішки. За сигналом гравці починають біг в мішках, притримуючи їх на поясі руками. У мішку можна стрибати, а можна дріботати ногами. Вони стрибають до орієнтиру, огинають його і так само в мішках повертаються до лінії старту, де передають мішок наступному учаснику. Під час гри не допускається падіння мішка. Так триває доти, поки всі учасники не
пробіжать дистанцію в мішках. Виграє команда, яка швидше за інших виконала завдання. Ця гра розвиває силу та спритність, вправність та швидкість, витривалість та витримку, координацію рухів та командний дух.
Середньовічний бій на мечах
Це азартний та захопливий атракціон, який загартовує характер та формує сильний дух. Спорядження складається з меча з міцного поролону, спеціального шолому для захисту голови та щита. Бій відбувається «один на один».. Розвиваються такі риси характеру як хоробрість, відважність, наполегливість, цілеспрямованість, енергійність, серйозне ставлення до всього, а також швидкість реакції і бадьорість, координація та спритність рухів, фізична сила та витривалість. Виховується самоконтроль, ввічливість та повага до честі.
Краб
Один із справжніх командних атракціонів. Тут необхідно задіяти всю групу учасників. Атракціон являє собою кулю, а також «краб» - дерев’яну конструкцію, яка має є рухомі частини – «клешні», до яких закріплені мотузки певної довжини. Члени команди можуть триматися руками тільки за прив’язані до «клешнів» мотузки. Завдання полягає в тому, щоб схопити клешнями м’яч, підняти його над землею та перенести в інше місце. Виконати це завдання можливо тільки якщо команда об’єднається і буде одним цілим щоб маніпулювати «крабом» через «клешні» і вчасно закінчити випробування. Атракціон подарує масу позитивних емоцій та вражень.
Метання ножів
Це не просто забава, а досить серйозне хобі, навіть спортивна дисципліна. Наші ножі не є холодною зброєю і призначені для тренувань і участі в спортивних змаганнях. Їх кидають по черзі з певної відстані у дерев’яну мішень, намагаючись влучити в її центр. Попадання залежить від техніки кидання.. Ця вправа розвиває самоконтроль, цілеспрямованість та координацію дій, сміливість та хоробрість. Привчає до точності рухів та обережності.
Прийміть участь у цих та інших захоплюючих атракціонах для всієї родини чи команди друзів, у Парку середньовічних розваг, замовивши Програми відпочинку у Центрі ремесел «Дунстан»!