22 травня 2021 року у мальовничому селі Стадниця біля м.Вінниця відбувся третій фестиваль ремесел «Дунстан», який організовано Центром ремесел «Дунстан».

Фестиваль присвячений Дню святого Дунстана – покровителя ковалів, ювелірів та музикантів, який жив у Британії за часів Середньовіччя. Метою фестивалю є вивчення народних ремесел в гармонійній атмосфері родинного відпочинку, зміцнення сімейних цінностей та ознайомлення з легендами і традиціями середньовічної Європи в поєднанні з українським колоритом та гостинністю.

Цінителі українського народного мистецтва, мрійники зберегти та відродити традиції гончарного та ковальського ремесла, ткацтва, свічкарства, різноманітних видів виробів і просто поціновувачі сімейного відпочинку з дітьми створили незабутню атмосферу давніх традицій культури середньовіччя у поєднанні з українським колоритом та гостинністю.

Фестиваль ремесел «Дунстан» регулярно займає високі рейтинги у переліку найкращих туристичних локацій не лише Вінниччини, але й України.

 

Основні заходи Фестивалю

Унікальна концепція фестивалю створена на основі історії та легенд середньовічної Європи, зокрема про святого Дунстана, який є покровителем ковалів, ювелірів та музикантів, та Короля Артура (образ мужності та справедливості). Завдяки цим образам у відвідувачів фестивалю формуються інтерес до ремесел, культури, історії, традицій, що позитивно впливає на розвиток особистості дітей, на розкриття їх творчого потенціалу.

Майстер-класи з народних ремесел та середньовічної кулінарії орієнтовані на дітей та їх батьків. На фестивалі проходять майстер-класи з ковальства, ювелірної справи, теслярства, гончарства, середньовічної сутажної вишивки на прикрасах з натурального каміння та шкіри, майстер-класи з приготування середньовічних страв у власній дров’яній Помпейській печі та інші.

ССтан де збиралися Лицарі Круглого столу, або лицарі короля Артура.

Екскурсія Музеєм Гластонбері просто неба. Гластонбері (англ. Glastonbury) – одне з найдавніших міст Англії, яке розташоване на території графства Сомерсетшир, біля підніжжя 159-метрового пагорба святого Михайла. Музей має наступні інсталяції: «Ескалібур» – меч короля Артура, «Човен Святого Дунстана», «Гластонберійський терен», «Стан лицарів Круглого Столу», «Колодязь Чаші», «Помпейська піч».

Різноманітні ігри та квести, які дозволяють дітям у ігровій формі вивчати ремесла та історію України. Під час гри відбувається активне живе спілкування, що є важливим фактором взаємодії сучасних школярів між собою. Відвідування фестивалю позитивно впливає на розвиток ініціативи у дітей та підлітків в питаннях формування себе, як майбутніх фахівців.

Шоу з середньовічного бою та майстер-класи з історичного фехтування від відомих клубів історичної реконструкції в Україні. Зокрема, в наші фестивалі проходять за участі керівника клубу історичних реконструкцій «Аркона» Ольги Грабовської – переможниці міжнародного чемпіонату з історичного фехтування «Битва Націй 2019».

На фестивалі ремесел «Дунстан» проходять концерти та різноманітні конкурси з гри на старовинних музичних інструментах. У нас гості можуть почути  автентичні твори стародавніх Ірландії, Швеції, Фінляндії, Данії, Португалії у виконанні надзвичайно талановитих і харизматичних музикантів та вокалістів.

Партнери Фестивалю

Організатор

Запрошуємо партнерів та спонсорів для участі у фестивалі!

Наші досягнення

  1. За версією столичного видання «Дзеркало тижня» Фестиваль ремесел «Дунстан» увійшов до ТОП-10 фестивальних локацій у травні-червні 2019 року
  2. У січні 2020 року Фестиваль ремесел «Дунстан» зайняв 4 місце серед туристичних проектів Вінницької області на Хакатоні «TourMIX: заміксуй туризм у Вінниці», який проводив департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.
  3. У 2020 році наш фестиваль увійшов у ТОП-10 кращих регіональних фестивалів України серед поданих грантових заявок до Українського культурного фонду.
  4. Фестиваль ремесел «Дунстан» потрапив до переліку кращих івентів вересня 2020 в Україні за версією сайту «Туризм ТСН.ua»
  5. За вагомий внесок в розвиток туристичної сфери Вінниці та створення нового туристичного магніту для сімейного відпочинку Центр ремесел «Дунстан» було відзначено Вінницькою міською радою під час святкування Всесвітнього дня туризму у 2020 році.

Яскраві моменти наших Фестивалів

Ми відтворюємо середньовічні ремесла, ігри, лицарські поєдинки. Беріть участь особисто або просто насолоджуйтесь видовищем!

Зазвичай на глядачів та учасників чекають різноманітні майстер-класи ремесел, історичні реконструкції та лицарські бої, командні змагання, конкурси й подарунки, концерти середньовічної музики та багато-багато іншого.

Фестиваль відвідають тисячі учасників з Київської, Львівської, Кіровоградської, Вінницької, Хмельницької, Чернівецької та інших областей України. Їх приймають найкращі майстри народних ремесел та клуби історичних реконструкції Вінниччини та інших регіонів України.

Ще більше яскравих моментів на наших сторінках у соцмережах:

Репортаж з фестивалю ремесел «Дунстан» –  2019:
знайдіть нас

Контактна Інформація

Адреса

вул. Молодіжна, 45, с. Стадниця, Вінницька обл., 23241з м. Вінниці від залізничного вокзалу регулярно їздять маршрутні таксі до села Стадниця.

Телефон

Як дістатися?

Автівкою: дивіться на карті - https://g.page/Dunstanfest?gm

Розклад руху автобусів (137) Вінниця (залізничний вокзал) – Стадниця (Робочі і вихідні дні):
07:00, 07:40, 08:55, 10:20, 11:45, 13:05, 14:50, 16:25, 16:35, 18:15, 19:30, 20:00.

Розклад руху автобусів (137) Стадниця – Вінниця (залізничний вокзал) (Робочі і вихідні дні):
5:55, 07:00, 08:05, 09:40, 09:50, 11:00, 12:25, 13:40, 14:50, 15:30, 17:15, 18:25, 19:00, 20:30.